Marnix de Groot en Maarten Broesterhuizen zijn al jaren verantwoordelijk voor de selectie én intergratie van wervingstools. Welke ontwikkelingen zien zij in de markt? En waar moet je op letten bij de integratie van een tool? Wij spraken met de twee Recruitment Tech Awards-vakjuryleden.
De selectie van tools
Maarten Broesterhuizen is al ruim vijftien jaar actief in het recruitment vak. In maart 2022 startte Broesterhuizen bij Booking.com als Product Systems Manager voor Talent Acquisition. Binnen die functie houdt hij zich bezig met het bouwen van recruitment infrastructuren. “Als je moet gaan selecteren op een tool, dan is het sowieso belangrijk dat niet alleen recruitment is aangehaakt”, stelt Broesterhuizen.
“Je kunt wel een hele fancy tool aanschaffen, maar als ‘ie niet goed gebruikt wordt of niet goed landt binnen de organisatie — dan gaat het sowieso nooit werken.”
“Denk aan legal en aan IT. Je moet samen de vraag kunnen beantwoorden: ‘Waaraan moet bijvoorbeeld een tool voldoen om het te kunnen integreren binnen je bestaande architectuur?’ Vervolgens is de organisatie het allerbelangrijkste. Je kunt wel een hele fancy tool aanschaffen, maar als ‘ie niet goed gebruikt wordt of niet goed landt binnen de organisatie — dan gaat het sowieso nooit werken.”
Vervolgens moet het hele proces ingericht worden. “Ook daarin moet je ook weer kijken naar wat nou wat zijn nou de behoeften”, zegt Broesterhuizen. “Wat heb ik nodig? En hoe kan ik nou de balans zo houden dat ik enerzijds wel optimaal gebruik kan maken van de beste functionaliteiten in de markt, maar wel zorg dat het zodanig aansluit dat de kwaliteit van de data goed is, dat het efficient werkt, en compliant is met GDPR.”
De opkomst van de recruitment tech-specialist
Bij Alliander is Marnix de Groot actief als Manager Employer Branding en Digitalisering. Hoe gaat hij zelf te werk in de keuze voor een oplossing? “Dat begint altijd met goed kijken naar welk probleem we willen oplossen en welke technologie beschikbaar is. Vervolgens beginnen we vaak zo kleinschalig mogelijk, door te werken met pilots in kleine teams. Als het werkt, dan kunnen we het verder uitrollen. Werkt het niet? Dan gaan we over naar een andere technologie.”
“Dus waar de recruitmentmarketeer een jaartje of tien geleden ontstond, zie je nu de recruitment tech-specialist ontstaan.”
“Het is eigenlijk specialisatie”, stelt De Groot. “Je ziet steeds meer rollen die er gespecialiseerd zijn binnen recruitmentteams die de markt kennen. Welke technologie is er? Hoe zorgt dat ik het implementeer? En uiteindelijk ook dat er adoptie is dat het gebruikt wordt. Dus waar de recruitmentmarketeer een jaartje of tien geleden ontstond, zie je nu de recruitment tech-specialist ontstaan. Om zich daar helemaal op te focussen als apart onderdeel.”
‘Rol in end-to-end-proces blijft onderbelicht’
Inmiddels wordt de markt overspoeld met een grote hoeveelheid recruitmenttools. Daarin ziet Broesterhuizen toch nog regelmatig denkfouten aan de ontwikkkelingskant. “Als ik naar demo’s voor nieuwe tools kijk zie ik toch nog regelmatig dat er niet goed gekeken wordt naar het hele end-to-end-proces, het geheel waar zij onderdeel van uitmaken.”
“Ik zie toch vaak dat de rol in het end-to-end-proces een onderbelichte kant is van de propositie van een vendor.”
“Dan is het fijn dat ze m’n tool gebruiken, maar dan wordt de vraag vergeten hoe het hen eigenlijk verder helpt in een proces”, stelt Broesterhuizen. En hoe dat dan zo goed mogelijk op elkaar kan worden aangesloten. Ik zie toch vaak dat de rol in het end-to-end-proces een onderbelichte kant is van de propositie van een vendor.”
Wil jij een Recruitment Tech Award winnen?
Donderdag 3 november 2022 worden voor de achtste maal de Recruitment Tech Awards uitgereikt voor meest innovatieve en effectieve recruitmenttechnologie tijdens de eerste editie van Recruitment Tech Case_Day. Op basis van twee categorieën — best case en best tooling — kunnen bedrijven tot 7 september inzenden om een prestigieuze award binnen te slepen.
Inzenden ‘Best case’
Werkgevers en intermediairs (w&s/uzb/detachering) die op effectieve wijze tooling inzetten voor hun recruitment kunnen hun case inzenden via onderstaande button:
Inzenden ‘Best tooling’
Leveranciers van recruitmenttechnologie die in de afgelopen 12 maanden een innovatieve tooling of nieuwe update/versie/module hebben gelanceerd kunnen hun tooling inzenden via onderstaande button.