• Recruitmenttech.nl home
  • E-mail update
  • Privacy
  • Cookies
  • Bekijk Mediakit 2025
  • Contact
  • Inloggen Club
Recruitmenttech.nl
  • Home
  • Artikelen
  • Tech EventUitverkocht!
    • Home
    • Programma
    • Sprekers
    • Partners
    • Locatie
    • Terugblik RTE24
  • Meer events
    • Demo_Day 2025
      • Programma
      • Plattegrond
      • Leveranciers
      • Locatie
      • FAQ
    • Trend_Day 2025 (on demand)
    • Staffing Tech: Outlook 2025 (talkshow + e-book)
  • Awards
    • Vakjury
    • Voorwaarden
    • Veelgestelde vragen (FAQ)
    • Over de Recruitment Tech Awards
  • Benchmark 2026DOE NU MEE!
    • Survey 2025Download nu!
    • RT35
  • Leveranciers
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Landscape
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Recruitmenttech.nl
  • Home
  • Artikelen
  • Tech EventUitverkocht!
    • Home
    • Programma
    • Sprekers
    • Partners
    • Locatie
    • Terugblik RTE24
  • Meer events
    • Demo_Day 2025
      • Programma
      • Plattegrond
      • Leveranciers
      • Locatie
      • FAQ
    • Trend_Day 2025 (on demand)
    • Staffing Tech: Outlook 2025 (talkshow + e-book)
  • Awards
    • Vakjury
    • Voorwaarden
    • Veelgestelde vragen (FAQ)
    • Over de Recruitment Tech Awards
  • Benchmark 2026DOE NU MEE!
    • Survey 2025Download nu!
    • RT35
  • Leveranciers
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Landscape
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Recruitmenttech.nl
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Martijn Hemminga over laatste Recruitment Tech Event: ‘Landschap is verdubbeld in 10 jaar’

Martijn Hemminga over laatste Recruitment Tech Event: ‘Landschap is verdubbeld in 10 jaar’

22 september 2025
in Interviews, Tech Event, Video
Leestijd:4 minuten leestijd
Tags: aiMartijn HemmingaRecruitment Tech Eventrecruitment tech landscaperteRTE25
Deel op LinkedInDeel op FacebookDeel op TwitterDeel op WhatsappDeel via e-mail

Na tien edities vindt op 6 november 2025 de laatste editie plaats van het Recruitment Tech Event in Utrecht. Initiatiefnemer Martijn Hemminga kijkt in dit video-interview terug op een decennium waarin recruitmenttechnologie explodeerde én vooruit naar een toekomst die al in 2016 werd voorspeld.

Van vergelijkingssite naar 10 jaar events

Het begon allemaal met een vergelijkingssite. “Ik had ongeveer tien jaar geleden recruitmentsystemen.nl opgezet als website: een vergelijkingssite met verschillende software”, vertelt Hemminga. “Na een paar jaar had ik zoiets van: ik vind het wel leuk om daar iets mee te doen. Fysiek, met een event.”

“Ik dacht: ‘Het Recruitment Tech Event, dat werkt wel.”

Alleen recruitmentsystemen vond hij te beperkt. “Ik wilde breder, met alles wat ook integreert in een recruitmentsysteem. Toen bleek de URL recruitmenttech.nl vrij te zijn. Ik dacht: ‘Het Recruitment Tech Event, dat werkt wel.”

Van eventpagina naar platform

Wat veel mensen niet weten: Recruitmenttech.nl begon als pure eventpagina. “Na het eerste event, wat geslaagd was, had ik zoiets van: ik kan niet wachten tot een half jaar van tevoren voor volgend jaar. Misschien moet ik beginnen daar alvast nieuws op te zetten. Om de binding te houden met bezoekers.”

Inmiddels is het uitgegroeid tot een volledig platform. “We hebben de Recruitment Tech Survey, de Recruitment Tech Landscape die ieder half jaar verschijnt, heel veel nieuws op de website, de podcasts, video’s, de Recruitment Tech Monthly.”

Het landschap explodeerde

Pratend over het landschap, als je tien jaar lang recruitmenttechnologie volgt, geeft dat een uniek perspectief. “Je kunt het zien gebeuren met de Benelux Recruitment Tech Landscape. Die bestaat inmiddels zeven en een half jaar. Als je de eerste overzicht vergelijkt met de laatste die in juni verscheen, dan zie je dat er ongeveer de helft is uitgebreid qua tools.”

“Als je de eerste overzicht vergelijkt met de laatste die in juni verscheen, dan zie je dat er ongeveer de helft is uitgebreid qua tools.”

De namen zijn ook veranderd. “Eén van de eerste winnaars van de Tech Awards was Connexys. Dat was toen het grootste ATS, 100% voor corporates. Connexys werd later overgenomen door Bullhorn, dat zich helemaal op bureaus richt. Er zijn veel naamswijzigingen geweest. Maar er zijn ook veel meer specialistische tools bijgekomen.”

De profeet van 2016

Na ál die jaren evenementen organiseren, is er dan één moment dat Hemminga is bijgebleven? “In 2016 was Oscar Mager een van de keynote-sprekers. Die het toen al had over de ‘botification’ van recruitment: dat bots recruitment uiteindelijk gaan overnemen. Dat was negen jaar geleden. Dan heb je het eigenlijk over de AI-bots waar we nu allemaal massaal mee werken.”

“Het is nu niet alsof AI-bots het écht van recruiters hebben overgenomen, maar alle ontwikkelingen, mede door ChatGPT, gaan wel erg snel.”

“Als ik daaraan terugdenk vind ik het toch wel een hele mooie blik op de toekomst, die dus toen al geworpen is. Het is nu niet alsof AI-bots het écht van recruiters hebben overgenomen, maar alle ontwikkelingen, mede door ChatGPT, gaan wel erg snel.”

Unieke positie

Het Recruitment Tech Event heeft zich in tien jaar tijd in een unieke positie verworven. “We zitten natuurlijk in een niche: recruitmentsoftware, recruitmenttechnologie. We houden ons niet bezig met jobboards, niet met creatie, niet met campagnes. Het gaat echt om software-as-a-service.”

“We houden ons niet bezig met jobboards, niet met creatie, niet met campagnes. Het gaat echt om software-as-a-service.”

Geografisch is de focus duidelijk. “We richten ons op Europa, met name op de Benelux. We willen mensen inspireren met cases, met sprekers die mensen meenemen in de nabije toekomst. En misschien ook de verre toekomst.”

Roadmap Demo Pitches

Dit jaar introduceert Recruitment Tech iets nieuws: Roadmap Demo Pitches. “We vragen niet alleen: vertel in 75 seconden wat jouw oplossing is. Maar vertel ons daarna in de tweede 75 seconden wat op jouw roadmap staat in 2026.”

De reden is praktisch. “Door AI gaan ontwikkelingen zó snel. Leveranciers zijn per kwartaal aan het ontwikkelen. Dan nemen ze ons mee, niet alleen wat de tool nu kan, maar waar ga je naartoe. En ik denk dat dat belangrijk is als je nieuwe software selecteert. Niet alleen vragen wat kan die tool, maar ook: wat is jouw strategie voor de toekomst?”

Remy Gieling sluit af

Voor de finale heeft Hemminga een bijzondere spreker gestrikt: Remy Gieling, oprichter van AI.nl. “AI-expert, maar ook ondernemer. Hij heeft meerdere AI-bedrijven waar hij met AI-agents aan de slag is. Hij gaat veel naar China, naar Amerika, om daar bij die grote tech-partijen te kijken.”

De internationale focus past bij Hemminga’s visie. “Als je kijkt naar Europa versus Amerika of China, dan is het toch echt Amerika en China, voordat wij als Europa aankomen. Hij gaat ondernemers buiten recruitmenttech helpen om AI en AI-agents slim in te zetten. En hij kent het recruitment vak ook.”

Einde van een tijdperk

Met de tiende editie komt er een einde aan het Recruitment Tech Event. Voor Hemminga is het een bewuste keuze om te stoppen op een hoogtepunt. “We zitten weer in de Fabriek in Utrecht, waar het in 2015 begon. Vorig jaar was het thuiskomen. Dit jaar de tiende keer écht thuisvoelen, met als thema is OUTPERFORM! Het beter doen dan de concurrentie en de markt. Als werkgever of bureau met je recruitment, met de inzet van je recruitmentsoftware én met je recruitmentteam.”

Jubileumeditie

Al tien jaar is het Recruitment Tech Event dé plek voor professionals die zich willen laten bijpraten over de laatste ontwikkelingen rondom recruitmenttechnologie, inclusief AI. Bezoekers worden geïnspireerd door praktijkcases, keynotes van experts en demonstraties van de nieuwste recruitmenttools en -oplossingen. AI, automatisering, matchingtechnologie, recruitment marketing en analytics zijn slechts enkele van de thema’s die aan bod komen. Deze tiende editie is extra feestelijk en ook nog eens de laatste editie, dus zorg dat je deze niet mist.

MELD JE DIRECT AAN >

MEER INFORMATIE OVER HET EVENT >

Vorig artikel

Bas van de Haterd: ‘Grote potentie in AI als interviewer-coach’

Volgend artikel

Wat zeggen partijprogramma’s van politieke partijen in 2025 over AI én de arbeidsmarkt?

Gerelateerde Artikelen

Decathlon wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best case’
Awards

Decathlon wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best case’

Door Redactie
6 november 2025
Selection Lab wint Recruitment Tech Award 2025 voor 'Best tool'
Awards

Selection Lab wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best tool’

Door Redactie
6 november 2025
T/m 18 september: 3e collega gratis naar Recruitment Tech Event 2025
Event

Laatste tickets voor het Recruitment Tech Event 2025 nu verkrijgbaar

Door Karina Karpova
28 oktober 2025
Hoe Karim Akhlal met Softmatch.ai objectieve selectie toegankelijk wil maken voor iedereen
Interviews

Hoe Karim Akhlal met Softmatch.ai objectieve selectie toegankelijk wil maken voor iedereen

Door Martijn Hemminga
23 oktober 2025

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

RECENTE ARTIKELEN

De laatste editie Recruitment Tech Event (RTE) in 15 foto’s

De laatste editie Recruitment Tech Event (RTE) in 15 foto’s

7 november 2025
Decathlon wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best case’

Decathlon wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best case’

6 november 2025
Selection Lab wint Recruitment Tech Award 2025 voor 'Best tool'

Selection Lab wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best tool’

6 november 2025

MEEST GELEZEN AFGELOPEN 30 DAGEN

Drie ex-consultants bouwen AI-native ATS: ‘We willen competitive advantage creëren’

Drie ex-consultants bouwen AI-native ATS: ‘We willen competitive advantage creëren’

21 oktober 2025
Decathlon wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best case’

Decathlon wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best case’

6 november 2025
ChatGPT lanceert eigen browser ‘Atlas’, wat is de impact op recruitment(sites)?

ChatGPT lanceert eigen browser ‘Atlas’, wat is de impact op recruitment(sites)?

27 oktober 2025
Volgend artikel
Wat zeggen partijprogramma’s van politieke partijen in 2025 over AI én de arbeidsmarkt?

Wat zeggen partijprogramma’s van politieke partijen in 2025 over AI én de arbeidsmarkt?

  • Recruitment Tech Event 2025
  • Recruitment Tech Awards 2023
  • Recruitment Tech Trend_Day 2024
  • Recruitment Tech Demo_Day 2024
  • Recruitment Tech Survey 2023 – Download
  • Recruitment Tech Landscape

Laatste artikelen

De laatste editie Recruitment Tech Event (RTE) in 15 foto’s

De laatste editie Recruitment Tech Event (RTE) in 15 foto’s

7 november 2025
Decathlon wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best case’

Decathlon wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best case’

6 november 2025
Selection Lab wint Recruitment Tech Award 2025 voor 'Best tool'

Selection Lab wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best tool’

6 november 2025
Moeten werkgevers opener zijn over hun inzet van AI bij recruitment?

Moeten werkgevers opener zijn over hun inzet van AI bij recruitment?

5 november 2025
Hoe staat jouw recruitment tech ervoor? Doe de Recruitment Tech Benchmark 2026

Hoe staat jouw recruitment tech ervoor? Doe de Recruitment Tech Benchmark 2026

4 november 2025

Meest gelezen

Drie ex-consultants bouwen AI-native ATS: ‘We willen competitive advantage creëren’

Drie ex-consultants bouwen AI-native ATS: ‘We willen competitive advantage creëren’

21 oktober 2025
Decathlon wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best case’

Decathlon wint Recruitment Tech Award 2025 voor ‘Best case’

6 november 2025
ChatGPT lanceert eigen browser ‘Atlas’, wat is de impact op recruitment(sites)?

ChatGPT lanceert eigen browser ‘Atlas’, wat is de impact op recruitment(sites)?

27 oktober 2025
Ontwikkelingen en trends in HR-tech fusies en overnames

Ontwikkelingen en trends in HR-tech fusies en overnames

22 oktober 2025
Werkzoekenden gebruiken steeds vaker ChatGPT: zo maak je jouw werkenbij-site GEO-proof

Werkzoekenden gebruiken steeds vaker ChatGPT: zo maak je jouw werkenbij-site GEO-proof

3 november 2025

© 2015 - 2024 | Recruitment Tech Network | Europalaan 500 3526 KS UTRECHT Nederland

Spreker

Martijn Hemminga over laatste Recruitment Tech Event: ‘Landschap is verdubbeld in 10 jaar’
Klik hier voor meer informatie over Demo_Day en om je aan te melden
00
dagen
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024. Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024. Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024.
 
Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting (verlengd!)

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Profiteer van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025 t/m 18 september a.s.

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Profiteer van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025 t/m 18 september
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Profiteer t/m 18 september van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Meld je snel nog aan voor RTE25: Na 16 oktober stijgt ticketprijs met € 100,-

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀

Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Let op: Na 16 oktober stijgt RTE25 ticketprijs met € 100,-
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je snel aan: Na 16 oktober stijgt RTE25-ticket met € 100,-
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Tech Event
    • Home
    • Programma
    • Sprekers
    • Partners
    • Locatie
    • Terugblik RTE24
  • Meer events
    • Demo_Day 2025
      • Programma
      • Plattegrond
      • Leveranciers
      • Locatie
      • FAQ
    • Trend_Day 2025 (on demand)
    • Staffing Tech: Outlook 2025 (talkshow + e-book)
  • Awards
    • Vakjury
    • Voorwaarden
    • Veelgestelde vragen (FAQ)
    • Over de Recruitment Tech Awards
  • Benchmark 2026
    • Survey 2025
    • RT35
  • Leveranciers
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Landscape
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen

© 2015 - 2024 | Recruitment Tech Network | Europalaan 500 3526 KS UTRECHT Nederland