• Recruitmenttech.nl home
  • E-mail update
  • Privacy
  • Cookies
  • Bekijk Mediakit 2026
  • Contact
Recruitmenttech.nl
  • Home
  • Artikelen
  • Demo_Day 202634% korting t/m 7 mei!
    • Aanmelden
    • Programma
    • Startup Pitch 2026
    • Leveranciers
    • Locatie
    • FAQ
  • Meer events
    • Tech Event 2025
      • Home
      • Programma
      • Sprekers
      • Partners
      • Locatie
      • Terugblik RTE25
    • Awards
      • Vakjury
      • Voorwaarden
      • Veelgestelde vragen (FAQ)
      • Over de Recruitment Tech Awards
    • Trend_Day 2025 (on demand)
    • Staffing Tech: Outlook 2025 (talkshow + e-book)
  • Benchmark 2026DOE NU MEE!
    • Survey 2025Download nu!
    • RT25 (2026)
  • Leveranciers
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Landscape
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
  • Career
    • Career Moves
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Recruitmenttech.nl
  • Home
  • Artikelen
  • Demo_Day 202634% korting t/m 7 mei!
    • Aanmelden
    • Programma
    • Startup Pitch 2026
    • Leveranciers
    • Locatie
    • FAQ
  • Meer events
    • Tech Event 2025
      • Home
      • Programma
      • Sprekers
      • Partners
      • Locatie
      • Terugblik RTE25
    • Awards
      • Vakjury
      • Voorwaarden
      • Veelgestelde vragen (FAQ)
      • Over de Recruitment Tech Awards
    • Trend_Day 2025 (on demand)
    • Staffing Tech: Outlook 2025 (talkshow + e-book)
  • Benchmark 2026DOE NU MEE!
    • Survey 2025Download nu!
    • RT25 (2026)
  • Leveranciers
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Landscape
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
  • Career
    • Career Moves
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Recruitmenttech.nl
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Drie ex-consultants bouwen AI-native ATS: ‘We willen competitive advantage creëren’

Drie ex-consultants bouwen AI-native ATS: ‘We willen competitive advantage creëren’

21 oktober 2025
in Interviews
Leestijd:4 minuten leestijd
Tags: aiAI-first ATSATSinterviewLander DegreveSpottvideo
Deel op LinkedInDeel op FacebookDeel op TwitterDeel op WhatsappDeel via e-mail

Eén jaar geleden stapten drie Belgische consultants uit hun veilige baan om een AI-first recruitmentplatform te bouwen: Spott. Nu, met bijna 3 miljoen euro funding op zak, willen ze de recruitmentindustrie veranderen. Co-founder Lander Degrève schuift aan in de Recruitment Tech-studio om het verhaal van Spott te vertellen. Luister naar de podcast of bekijk het interview op YouTube.

Van consultancy naar startup

Het is een beslissing waar je meerdere nachten over moet slapen: je comfortabele consultingbaan opgeven voor het onzekere bestaan als ondernemer. Toch waagden Lander Degrève en zijn twee medeoprichters Manu Vanderveeren en Samuel Smeys, op 4 augustus 2024 de sprong met Spott, een AI-first recruitmentplatform specifiek voor werving- en selectiebureaus.

De drie oprichters werkten twee tot drie jaar samen in de Brusselse consultingwereld. Vooral Smeys, actief als CTO van de startup, kwam intensief in contact met wervingskantoren in België en daarbuiten. Dat werd dan ook het startpunt, stelt Degrève. “Zo zijn we ook in contact gekomen met de software die in de space veel gebruikt wordt. En daar zijn de ideeën komen gloeien, onder het mom: ik denk dat we hier met AI heel veel kunnen doen.”

Silicon Valley-mindset

Na een reeks discovery calls om het daadwerkelijke dagelijkse werk van recruiters te begrijpen, namen ze de definitieve beslissing: vanuit consulting naar iets volledig anders. Vier maanden na de start kwam de doorbraak: Spott werd toegelaten tot het prestigieuze Y Combinator-programma in San Francisco. De impact van drie maanden Silicon Valley ging verder dan alleen netwerken en investeerdersgeld, zegt Degrève.

“En de passie waarmee in Silicon Valley over technologie gepraat wordt is ongekend.”

“Je komt in San Francisco en elk billboard hangt vol met B2B-technologie, software-advertenties”, vertelt Degrève. “Iets dat wij in België of zelfs in Europa eigenlijk totaal niet kennen. En de passie waarmee over technologie gepraat wordt is ongekend. Mensen die al aan het nadenken zijn over hoe we hier jobs automatiseren in drie, vijf, tien jaar. Op een niveau waar ik zelfs al moeite heb om het te kunnen geloven, maar daar nemen ze dat heel serieus.”

Die Silicon Valley-mentaliteit — het durven dromen van disruptieve verandering — namen ze mee terug naar de Benelux. “Als wij een topproduct willen bouwen, dan moeten we er echt volledig voor gaan en een grote ambitie, een grote visie kunnen neerzetten.”

AI in het DNA

Waar bestaande recruitmentplatformen vaak tien, vijftien of zelfs twintig jaar oud zijn — en AI er achteraf in proberen te proppen — koos Spott voor een radicaal andere aanpak. Spott bouwt alles geïntegreerd, from scratch, met AI in het DNA. 

“We gaan nu met een nieuw systeem komen waarbij we aan AI denken vanaf het begin”, aldus Degrève. “Zo willen we veel efficiëntiewinst boeken en het softwaresysteem waarmee recruiters werken omzetten in een concurrentievoordeel. Zo willen we ons positioneren in de markt tegenover de bestaande ATS’en.”

Het doel is helder: “Wat wij vooral willen, is dat er zo weinig mogelijk tijd op Spott gespendeerd wordt. Recruiters moeten kunnen focussen op waar ze goed in zijn: mensen spreken, niet op administratie.”

Kandidaat in één uur

Wanneer een klant met een nieuwe vacature komt, leest het systeem de jobomschrijving uit en koppelt deze automatisch aan de juiste klant. Vervolgens doorzoekt de AI een database van honderdduizenden kandidaten. “We kijken in een database van 100.000, 200.000 kandidaten: wie is hier nu geschikt voor deze positie? Hier zijn op basis van locatie, taal, hard requirements de beste 50, 100 kandidaten die we aanraden. Vervolgens gaan we die een mailtje sturen of een WhatsApp of een LinkedIn, afhankelijk van wat het meest geschikte kanaal is om die snel te bereiken.”

Het verschil: wat normaal drie tot vier dagen handmatig werk kost, gebeurt nu in een uur. De recruiter blijft wel de baas. “We willen wel zoveel mogelijk de finale beslissing in handen laten van de recruiter. We doen een voorstel van alle kandidaten, we denken dat de juiste zijn, wat we zouden kunnen sturen. Maar de laatste klik moet gedaan worden door de recruiter zodat het systeem niet al op zichzelf begint te leveren.”

Speelveld nivelleren

De ambitie reikt verder dan efficiënter werken. Spott wil ook het speelveld tussen grote en kleine bureaus eerlijker maken. Grote kantoren hebben nu een voordeel door toegang tot dure technologie en data. “Een LinkedIn-recruiter gaat al snel voor 10.000 euro per persoon per jaar. Daarbij komen contactinformatie, data. Dat stapelt eigenlijk snel op.”

“Een LinkedIn-recruiter gaat al snel voor 10.000 euro per persoon per jaar. Daarbij komen contactinformatie, data. Dat stapelt eigenlijk snel op.”

Door met AI veel van die kosten omlaag te brengen, kunnen ook kleinere bureaus van vijf tot twintig medewerkers toegang krijgen tot geavanceerde tools. “Agencies die zich specialiseren op een bepaalde regio of een bepaalde sector kunnen sneller bewegen. Daardoor kunnen ze een heel felle vorm van competitie vormen voor de grotere kantoren, die zich traditioneel op schaalbaarheid richten, in plaats van een gerichte focus.”

Klanten over de hele wereld

Hoewel de grootste investeerder Amerikaans is, koos het team bewust voor Leuven als thuisbasis. De bijna 3 miljoen euro gaat vrijwel volledig naar productontwikkeling, stelt Degrève. In oktober groeit het team naar tien engineers. “We focussen heel hard op ons product. Dat is ook waar we voor willen staan: dat we het beste product op de markt neerzetten.”

Voor eind 2026 heeft Spott een duidelijk doel: een systeem dat bijna volledig autonoom de administratie draait.

De focus ligt op de Benelux, maar klanten komen van overal — van Zuid-Afrika tot de Verenigde Staten en Saudi-Arabië. Voor eind 2026 heeft Spott een duidelijk doel: een systeem dat bijna volledig autonoom de administratie draait. “Van het moment dat een kandidaat of vacature binnenkomt tot het afsluiten van het proces volledig door ons ondersteund wordt. Daar hebben we nog wel een beetje werk om te gaan. Ik denk dat dat voor 2026 zeker haalbaar is.”

Vorig artikel

Laurens Waling (8vance): ‘Wij willen de Adyen van de arbeidsmarkt worden’

Volgend artikel

Ontwikkelingen en trends in HR-tech fusies en overnames

Gerelateerde Artikelen

Jan Willem Jansen (DataChecker): ‘Je kunt de identiteit niet meer zelf controleren’
Interviews

Jan Willem Jansen (DataChecker): ‘Je kunt de identiteit niet meer zelf controleren’

Door Recruitment Tech
22 april 2026
Maarten van Zuijlenkom (WeAreHR): ‘Kandidaten liegen omdat het systeem hen daartoe dwingt’
Interviews

Maarten van Zuijlekom (WeAreHR): ‘Kandidaten liegen omdat het systeem hen daartoe dwingt’

Door Redactie
21 april 2026
Geert-Jan Waasdorp (Intelligence Group): ‘Recruitmentvakmanschap gaat door AI veel meer gestalte krijgen’
Interviews

Geert-Jan Waasdorp (Intelligence Group): ‘Recruitmentvakmanschap gaat door AI veel meer gestalte krijgen’

Door Jasper Spanjaart
9 april 2026
Arco Westbroek (Carerix): 'Alles wordt met AI een conversatie'
Interviews

Arco Westbroek (Carerix): ‘Alles wordt met AI een conversatie’

Door Martijn Hemminga
18 maart 2026

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

RECENTE ARTIKELEN

Neurolytics lanceert nieuw recruitmentproduct: ‘Met Motiview maken we motivatie meetbaar’

Neurolytics lanceert nieuw recruitmentproduct: ‘Met Motiview maken we motivatie meetbaar’

30 april 2026
Dit is de planning voor de Recruitment Tech Awards 2026

Dit is de planning voor de Recruitment Tech Awards 2026

30 april 2026
Je eigen ATS vibe-coden met AI: hype, hobby of serieuze strategie?

Je eigen ATS vibe-coden met AI: hype, hobby of serieuze strategie?

29 april 2026
Demo_Day 2026

MEEST GELEZEN AFGELOPEN 30 DAGEN

Dit zijn de 7 best beoordeelde recruitmentsystemen van Nederland in 2026

Dit zijn de 7 best beoordeelde recruitmentsystemen van Nederland in 2026

14 april 2026
Zo gebruikt Unilever AI in recruitment: gamification én 70.000 uur bespaard

Zo gebruikt PostNL AI in recruitment: van 49% ghosting naar een digitale recruiter die nooit slaapt

7 april 2026
De EU AI Act gaat in augustus 2026 niet volledig in, wat betekent dat voor recruitmenttechnologie?

De EU AI Act gaat in augustus 2026 niet volledig in, wat betekent dat voor recruitmenttechnologie?

8 april 2026
Volgend artikel
Ontwikkelingen en trends in HR-tech fusies en overnames

Ontwikkelingen en trends in HR-tech fusies en overnames

  • Recruitment Tech Event 2025
  • Recruitment Tech Awards 2023
  • Recruitment Tech Trend_Day 2024
  • Recruitment Tech Demo_Day 2024
  • Recruitment Tech Survey 2023 – Download
  • Recruitment Tech Landscape

Laatste artikelen

Neurolytics lanceert nieuw recruitmentproduct: ‘Met Motiview maken we motivatie meetbaar’

Neurolytics lanceert nieuw recruitmentproduct: ‘Met Motiview maken we motivatie meetbaar’

30 april 2026
Dit is de planning voor de Recruitment Tech Awards 2026

Dit is de planning voor de Recruitment Tech Awards 2026

30 april 2026
Je eigen ATS vibe-coden met AI: hype, hobby of serieuze strategie?

Je eigen ATS vibe-coden met AI: hype, hobby of serieuze strategie?

29 april 2026
Profiteer t/m 7 mei nog van 34% korting op Demo_Day All Access-ticket

Profiteer t/m 7 mei nog van 34% korting op Demo_Day All Access-ticket

28 april 2026
Personio bereikt winstgevendheid én neemt AI-startup aurio over

Personio bereikt winstgevendheid én neemt AI-startup aurio over

27 april 2026

Meest gelezen

Dit zijn de 7 best beoordeelde recruitmentsystemen van Nederland in 2026

Dit zijn de 7 best beoordeelde recruitmentsystemen van Nederland in 2026

14 april 2026
Zo gebruikt Unilever AI in recruitment: gamification én 70.000 uur bespaard

Zo gebruikt PostNL AI in recruitment: van 49% ghosting naar een digitale recruiter die nooit slaapt

7 april 2026
De EU AI Act gaat in augustus 2026 niet volledig in, wat betekent dat voor recruitmenttechnologie?

De EU AI Act gaat in augustus 2026 niet volledig in, wat betekent dat voor recruitmenttechnologie?

8 april 2026
Je eigen ATS vibe-coden met AI: hype, hobby of serieuze strategie?

Je eigen ATS vibe-coden met AI: hype, hobby of serieuze strategie?

29 april 2026
AI-notulist aangeklaagd in VS: wat betekent dat voor jouw opnames van sollicitatiegesprekken?

AI-notulist aangeklaagd in VS: wat betekent dat voor jouw opnames van sollicitatiegesprekken?

20 april 2026

© 2015 - 2024 | Recruitment Tech Network | Europalaan 500 3526 KS UTRECHT Nederland

Spreker

Drie ex-consultants bouwen AI-native ATS: ‘We willen competitive advantage creëren’
Klik hier voor meer informatie over Demo_Day en om je aan te melden
00
dagen
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024. Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024. Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024.
 
Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting (verlengd!)

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Profiteer van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025 t/m 18 september a.s.

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Profiteer van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025 t/m 18 september
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Profiteer t/m 18 september van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Meld je snel nog aan voor RTE25: Na 16 oktober stijgt ticketprijs met € 100,-

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀

Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Let op: Na 16 oktober stijgt RTE25 ticketprijs met € 100,-
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je snel aan: Na 16 oktober stijgt RTE25-ticket met € 100,-
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Hoe scoort jouw organisatie op gebied van recruitmenttechnologie?
Doe mee met de Benchmark 2026, beoordeel je leveranciers en ontvang jouw rapport in 48 uur
Doe nu mee >
Hoe scoor jij op het gebied van recruitmenttechnologie?
Doe t/m 16 januari mee met de Benchmark 2026, beoordeel je leveranciers en ontvang jouw rapport in 48 uur
00
dagen
00
uren
00
minuten
Hoe scoort jouw organisatie op gebied van recruitmenttechnologie?
Doe mee met de Benchmark 2026, beoordeel je leveranciers en ontvang jouw rapport in 48 uur
Doe direct mee >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 5 februari van maar liefst 62% korting op een All Access ticket!
Info + aanmelden >

Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!

Profiteer t/m 5 februari van maar liefst 62% korting op een All Access ticket!
00
dagen
00
uren
00
minuten
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 5 februari van maar liefst 62% korting op een All Access ticket!
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!

Profiteer t/m 12 maart van de 4=3-actie. Krijg All Access voor jouw hele team!

Info + aanmelden >
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 12 maart van de 4=3-actie en krijg All Access met jouw team!
00
dagen
00
uren
00
minuten
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 12 maart van de 4=3-actie en krijg All Access met jouw team!
Info + aanmelden >
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Artikelen
  • Demo_Day 2026
    • Aanmelden
    • Programma
    • Startup Pitch 2026
    • Leveranciers
    • Locatie
    • FAQ
  • Meer events
    • Tech Event 2025
      • Home
      • Programma
      • Sprekers
      • Partners
      • Locatie
      • Terugblik RTE25
    • Awards
      • Vakjury
      • Voorwaarden
      • Veelgestelde vragen (FAQ)
      • Over de Recruitment Tech Awards
    • Trend_Day 2025 (on demand)
    • Staffing Tech: Outlook 2025 (talkshow + e-book)
  • Benchmark 2026
    • Survey 2025
    • RT25 (2026)
  • Leveranciers
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Landscape
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
  • Career
    • Career Moves

© 2015 - 2024 | Recruitment Tech Network | Europalaan 500 3526 KS UTRECHT Nederland