De hoeveelheid tools die ingezet worden ten behoeve van het recruitmentproces verschilt tussen bureaus en corporates. Recruiters bij corporates werken gemiddeld met 3,5 tools. Bij bureaus ligt dat hoger: 4,4, zo blijkt uit cijfers van de Recruitment Tech Benchmark 2026.
4,4 versus 3,5
4,4 versus 3,5: dat verschil lijkt klein, maar het tikt aan. Bijna een hele tool meer per recruiter betekent meer schakelen tussen systemen, meer aansluitingen die moeten kloppen en meer plekken waar data uit elkaar kan lopen. De logische verklaring is dat bureaus werken met meer losse oplossingen, wat past bij hun werkelijkheid van meer klanten, meer parallelle processen en meer specialisatie.
63% vindt het complex
Hoe meer er op het fundament van een ATS gestapeld wordt, hoe ingewikkelder het geheel. 63 procent van de respondenten van de Recruitment Tech Benchmark 2026 vindt het gebruik van recruitmentsoftware redelijk of heel erg complex. Het bredere softwarelandschap krijgt gemiddeld een 6 op een schaal van 1 tot 10: niet onwerkbaar, maar ook niet eenvoudig.
Die complexiteit is het logische gevolg van de marktontwikkeling. Elke maand komen er nieuwe tools bij. En elke nieuwe laag voegt functionaliteit toe, maar ook een integratievraagstuk en een stuk extra overzicht dat verloren kan gaan.
Beheersbaar houden
De cijfers tonen daarmee twee kanten van dezelfde ontwikkeling. Meer tools is een begrijpelijk antwoord op een versnipperde manier van werken. Maar het verschuift wel de uitdaging: niet langer welke tool je kiest, maar hoe je het geheel beheersbaar houdt. Naarmate de stapel groeit, wordt overzicht zelf het schaarse goed.
Download het Magazine 26/27
De cijfers in dit artikel zijn afkomstig uit de Recruitment Tech Benchmark 2026. Een uitgebreide analyse van deze en andere benchmarkdata is opgenomen in het Recruitment Tech Magazine 26/27: meer dan honderd pagina’s met trends, interviews, de RT25 en een volledig leveranciersoverzicht. Bestellen kan via deze link.














