• Recruitmenttech.nl home
  • E-mail update (nieuwsbrief)
  • Privacy
  • Cookies
  • Bekijk Mediakit 2026/2027
  • Contact
Recruitmenttech.nl
Recruitment Tech ATS_Day
  • Home
  • ATS_Day
  • ATS Special
    • ATS Evaluatie Scan
    • ATS Webinar
  • Awards
    • Vakjury
    • Voorwaarden
    • Veelgestelde vragen (FAQ)
    • Over de Recruitment Tech Awards
    • Awards_Day 2026MELD JE AAN!
  • Meer events
    • Awards_Day 2026
    • Staffing_Event 2026
    • Demo_Day
      • Programma
      • Plattegrond
      • Leveranciers
      • Locatie
      • FAQ
    • Tech Event 2025
      • Terugblik RTE25
  • Benchmark
    • RT25 (2026)
  • Leveranciers
    • Landscape
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
  • Career
    • Career Moves
    • Vacatures
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Recruitmenttech.nl
  • Home
  • ATS_Day
  • ATS Special
    • ATS Evaluatie Scan
    • ATS Webinar
  • Awards
    • Vakjury
    • Voorwaarden
    • Veelgestelde vragen (FAQ)
    • Over de Recruitment Tech Awards
    • Awards_Day 2026MELD JE AAN!
  • Meer events
    • Awards_Day 2026
    • Staffing_Event 2026
    • Demo_Day
      • Programma
      • Plattegrond
      • Leveranciers
      • Locatie
      • FAQ
    • Tech Event 2025
      • Terugblik RTE25
  • Benchmark
    • RT25 (2026)
  • Leveranciers
    • Landscape
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
  • Career
    • Career Moves
    • Vacatures
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Recruitmenttech.nl
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
UP in Business zet AI in voor hyperpersoonlijke content: ‘40% sneller converteren’

UP in Business zet AI in voor hyperpersoonlijke content: ‘40% sneller converteren’

24 februari 2026
in Interviews
Leestijd:3 minuten leestijd
Tags: Caroline Polsinterviewup in businessvideo
Deel op LinkedInDeel op FacebookDeel op TwitterDeel op WhatsappDeel via e-mail

Organisaties die talent willen aantrekken, richten zich nog altijd vooral op actief werkzoekenden. Maar high performers? Die zijn niet actief op zoek naar een nieuwe baan. UP in Business helpt werkgevers om júist de latent beschikbare doelgroep te bereiken. En doet dat sinds kort met een eigen AI-platform dat content hyperpersoonlijk maakt. Caroline Pols en Esther Moelands vertellen er meer over in dit interview, terug te luisteren als podcast óf te terug te kijken op YouTube.

🔍 Past het recruitmentsysteem nog bij wat jouw organisatie nodig heeft? Onderzoek het als werkgever tijdens ATS_Day op 11 november. Registreer je gratis t/m 28 oktober.

10 jaar UP in Business

2026 is een bijzonder jaar voor Caroline Pols, oprichter van UP in Business. Precies tien jaar geleden richtte ze het bedrijf, dat zich specialiseert in recruitment-marketing, op. “Ik kom uit de arbeidsbemiddeling. Prachtig vak, maar ik zag dat het slimmer kan. Met de inzet van online marketing, automation en inmiddels AI kun je op een slimmere manier mensen naar organisaties toe bewegen — op basis van intrinsieke motivatie.”

“Met de inzet van online marketing, automation en inmiddels AI kun je op een slimmere manier mensen naar organisaties toe bewegen.”

Tien jaar na dato scherpt UP in Business daarom de propositie aan, mede door een verschuiving die Pols en UP signaleerden bij de opdrachtgevers: van zoveel mogelijk kandidaten naar de juiste kandidaten. “Wat we echt hebben gezien is dat er primair heel erg werd ingestoken op kwantiteit. Die aansluiting was er gewoon niet meer. En wat je nu merkt is dat echt die draai is gemaakt naar kwaliteit. Veel kritischer kijken wie we aannemen.”

High performers zoeken

Die focus op kwaliteit begint bij het definiëren van een top performer persona. Esther Moelands, partner bij UP: “Op basis van de high performer binnen je organisatie zetten we een persona op. Dat doen we door middel van vragenlijsten die vervolgens worden vertaald door AI. En vervolgens gaan we content ontwikkelen waarvan we weten dat die high performer erop aangaat.”

Content als brandstof

Het kernidee achter recruitment marketing automation is dat je latent talent activeert met relevante content — níet met vacaturemailings. “Op het moment dat je altijd op die actieve werkzoekende blijft zitten, blijf je afhankelijk van jobboards en de investeringen die je daarin doet”, stelt Pols. “Als je de keuze maakt om vanuit automation en AI te werken, kom je zelf in controle.”

“Als er geen content is, gaat er ook niets gebeuren.”

Maar dan moet die content er wél zijn. “Content is de brandstof van heel je methodiek”, zegt Moelands. “Als er geen content is, gaat er ook niets gebeuren.”

Wat UP in Business onderscheidt, is de manier waarop die content wordt aangeboden. Niet iedereen reageert op dezelfde vorm. De één gaat op video, de ander op een diepgaande analyse. Pols: “We zijn zelfs zo ver dat we elk type content in een andere vorm aanbieden, waar die persoon zich per definitie op aangesproken voelt.”

AI maakt het hyperpersoonlijk

De recente toevoeging is een tweetal eigen AI-platforms dat deze personalisatie automatiseert: A.I.-gedreven automation platforms, UPNOW en UPNXT. “Door middel van ons AI-platform kunnen we content direct in verschillende vormen ontwikkelen”, stelt Moelands. “Maar we kunnen het ook teruganalyseren: wie gaat waar op aan, waarin moeten we verbeteren?”

Het profiel van een kandidaat wordt steeds verder aangescherpt op basis van gedrag. “Het profiel wordt alleen maar verder aangedraaid door het gedrag dat we analyseren. Waar we dat in het verleden deden met ons menselijk brein en zelf workflows neerzetten, is dat nu echt hyperpersoonlijk. We zien dat we 40% sneller converteren dan voorheen.” 

Meten én recruiter in een andere rol

UP in Business meet de kwaliteit van hires op meerdere momenten: retentie na dertig, zestig en negentig dagen, interne doorgroei én de beoordeling door het team. “Kwaliteit is een containerbegrip”, zegt Pols. “Maar op het moment dat je meet of mensen promotie maken, of ze een uitzonderlijke beweging doormaken én hoe het team het ziet — dan kun je het echt meten.”

Ondanks de technologische versnelling benadrukken beide partners het belang van menselijk contact. “Wij willen dat de recruiter juist meer tijd krijgt voor dat persoonlijke contact”, zegt Moelands. “Daarmee maak je echt het verschil. Niet alleen door te digitaliseren. De recruiter kan met kansrijke kandidaten aan de slag die eigenlijk al voor jou als organisatie hebben gekozen. Dat zijn hele andere gesprekken.”

Versnellen in 2026

Voor dit jaar staat verdere verscherping van de profilering op de agenda. “Dat gaat door de data en de hoeveelheid data die erdoorheen gaat door middel van AI”, zegt Moelands. “2026 is echt het jaar waarin we dat volledig gaan neerzetten. Los van de data die we de afgelopen tien jaar al hebben opgebouwd, wij verwachten dat we nu kunnen versnellen.”

Luister naar de podcast

🎯 Past jullie huidige ATS nog bij de organisatie?

ATS_Day is interessant als je wilt weten of er meer uit jullie recruitmentsysteem te halen valt.

✓ Evalueer jullie huidige ATS
✓ Ontdek nieuwe mogelijkheden rond AI en integraties
✓ Spreek experts en relevante ATS-leveranciers

11 november | Utrecht
Gratis aanmelden t/m 28 oktober

Vorig artikel

Teamticket Demo_Day: 4e persoon gratis én gereserveerde lunchtafel

Volgend artikel

TMA neemt Utrechtse softwarebedrijf STYR over: ‘Creëert een compleet beeld’

Gerelateerde Artikelen

Sasank Amavarapu (We Are HR): ‘Zelfs met een perfect cv zijn er nog veel meer lagen’
Interviews

Sasank Amavarapu (We Are HR): ‘Zelfs met een perfect cv zijn er nog veel meer lagen’

Door Alexander
22 oktober 2026
Wouter van den Berg (Brain Compass): ‘AI kan cognitieve assessments eenvoudig overnemen’
Interviews

Wouter van den Berg (BrainCompass): ‘AI kan cognitieve assessments eenvoudig overnemen’

Door Redactie
19 oktober 2026
Ringo Verkley (Teamtailor): ‘Het ATS registreert niet meer alleen, het stuurt’
ATS_Day

Ringo Verkley (Teamtailor): ‘Het ATS registreert niet meer alleen, het stuurt’

Door Redactie
14 oktober 2026

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

RECENTE ARTIKELEN

Sasank Amavarapu (We Are HR): ‘Zelfs met een perfect cv zijn er nog veel meer lagen’

Sasank Amavarapu (We Are HR): ‘Zelfs met een perfect cv zijn er nog veel meer lagen’

22 oktober 2026
Van talentpool tot AI: welke ATS-functionaliteiten heb je echt nodig?

Van talentpool tot AI: welke ATS-functionaliteiten heb je echt nodig?

21 oktober 2026
Meld je t/m 28 oktober aan voor ATS_Day: ontdek wat er mogelijk is met jouw ATS

Meld je t/m 28 oktober aan voor ATS_Day: ontdek wat er mogelijk is met jouw ATS

20 oktober 2026
Recruitment_Tech ATS_Day

MEEST GELEZEN AFGELOPEN 30 DAGEN

Archieffoto van UWV-kantoor bij station Groningen, gebruikt bij het artikel over het stopgezette AI-matchingproject

UWV stopt na 55 miljoen euro met AI-matchingproject

14 oktober 2026
Dit is de Voorselectie van de Recruitment Tech Awards 2026

Dit is de Voorselectie van de Recruitment Tech Awards 2026

1 oktober 2026
Inzending Awards: Pro Industry & Wolfram Chain bouwen eigen AI-Ecosysteem (Pro Industry / Wolfram Chain)

Inzending Awards: Pro Industry & Wolfram Chain bouwen eigen AI-Ecosysteem (Pro Industry / Wolfram Chain)

24 september 2026

VACATURES

Allround Marketeer (junior / medior) bij MrWork in Rotterdam

Backend Developer (PHP Symfony) bij MrWork in Rotterdam

Account Executive bij MrWork in Rotterdam

Bekijk alle vacatures | Plaats vacature

CAREER MOVES

Greg DiTullio: Chief Operating Officer bij Carv

Michel Rijnders: Functioneel Beheerder Recruitment bij ’s Heeren Loo

Wesley Brits: Founding Account Executive bij Wintro

Bekijk alle career moves | Plaats career move

Bekijk alle vacatures | Plaats jouw vacature

Volgend artikel
TMA neemt Utrechtse softwarebedrijf STYR over: 'Creëert een compleet beeld'

TMA neemt Utrechtse softwarebedrijf STYR over: 'Creëert een compleet beeld'

  • Recruitment Tech Awards 2026
  • Recruitment Tech Awards_Day 2026
  • Recruitment Tech Demo_Day 2027
  • Recruitment Tech ATS_Day 2026
  • Recruitment Tech Landscape
  • Recruitment Tech Magazine
  • Career Moves
  • Vacatures

Laatste artikelen

Sasank Amavarapu (We Are HR): ‘Zelfs met een perfect cv zijn er nog veel meer lagen’

Sasank Amavarapu (We Are HR): ‘Zelfs met een perfect cv zijn er nog veel meer lagen’

22 oktober 2026
Van talentpool tot AI: welke ATS-functionaliteiten heb je echt nodig?

Van talentpool tot AI: welke ATS-functionaliteiten heb je echt nodig?

21 oktober 2026
Meld je t/m 28 oktober aan voor ATS_Day: ontdek wat er mogelijk is met jouw ATS

Meld je t/m 28 oktober aan voor ATS_Day: ontdek wat er mogelijk is met jouw ATS

20 oktober 2026
Wouter van den Berg (Brain Compass): ‘AI kan cognitieve assessments eenvoudig overnemen’

Wouter van den Berg (BrainCompass): ‘AI kan cognitieve assessments eenvoudig overnemen’

19 oktober 2026
Dít zijn de meest gebruikte ATS-systemen wereldwijd in 2026

Het ATS staat al zes jaar op één, maar de stapel eromheen wordt alleen maar groter

16 oktober 2026

Meest gelezen

Archieffoto van UWV-kantoor bij station Groningen, gebruikt bij het artikel over het stopgezette AI-matchingproject

UWV stopt na 55 miljoen euro met AI-matchingproject

14 oktober 2026
Dit is de Voorselectie van de Recruitment Tech Awards 2026

Dit is de Voorselectie van de Recruitment Tech Awards 2026

1 oktober 2026
Inzending Awards: Pro Industry & Wolfram Chain bouwen eigen AI-Ecosysteem (Pro Industry / Wolfram Chain)

Inzending Awards: Pro Industry & Wolfram Chain bouwen eigen AI-Ecosysteem (Pro Industry / Wolfram Chain)

24 september 2026
Record: 35 inzendingen voor de Recruitment Tech Awards 2026, 29 tools en 6 cases

Record: 35 inzendingen voor de Recruitment Tech Awards 2026, 29 tools en 6 cases

25 september 2026
Inzending Awards: Van impressie tot hire: recruitment- en campagnerendement écht meetbaar (KPN)

Inzending Awards: Van impressie tot hire: recruitment- en campagnerendement écht meetbaar (KPN)

18 september 2026

© 2015 - 2026 | Recruitment Tech Network | Europalaan 500 3526 KS UTRECHT Nederland

Spreker

Klik hier voor meer informatie over Demo_Day en om je aan te melden
00
dagen
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024. Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024. Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024.
 
Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting (verlengd!)

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Profiteer van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025 t/m 18 september a.s.

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Profiteer van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025 t/m 18 september
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Profiteer t/m 18 september van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Meld je snel nog aan voor RTE25: Na 16 oktober stijgt ticketprijs met € 100,-

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀

Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Let op: Na 16 oktober stijgt RTE25 ticketprijs met € 100,-
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je snel aan: Na 16 oktober stijgt RTE25-ticket met € 100,-
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Hoe scoort jouw organisatie op gebied van recruitmenttechnologie?
Doe mee met de Benchmark 2026, beoordeel je leveranciers en ontvang jouw rapport in 48 uur
Doe nu mee >
Hoe scoor jij op het gebied van recruitmenttechnologie?
Doe t/m 16 januari mee met de Benchmark 2026, beoordeel je leveranciers en ontvang jouw rapport in 48 uur
00
dagen
00
uren
00
minuten
Hoe scoort jouw organisatie op gebied van recruitmenttechnologie?
Doe mee met de Benchmark 2026, beoordeel je leveranciers en ontvang jouw rapport in 48 uur
Doe direct mee >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 5 februari van maar liefst 62% korting op een All Access ticket!
Info + aanmelden >

Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!

Profiteer t/m 5 februari van maar liefst 62% korting op een All Access ticket!
00
dagen
00
uren
00
minuten
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 5 februari van maar liefst 62% korting op een All Access ticket!
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!

Profiteer t/m 12 maart van de 4=3-actie. Krijg All Access voor jouw hele team!

Info + aanmelden >
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 12 maart van de 4=3-actie en krijg All Access met jouw team!
00
dagen
00
uren
00
minuten
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 12 maart van de 4=3-actie en krijg All Access met jouw team!
Info + aanmelden >

Security Verification

For security purposes, please solve this simple puzzle to verify you are human before sending an OTP.

Puzzle Question =
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • ATS_Day
  • ATS Special
    • ATS Evaluatie Scan
    • ATS Webinar
  • Awards
    • Vakjury
    • Voorwaarden
    • Veelgestelde vragen (FAQ)
    • Over de Recruitment Tech Awards
    • Awards_Day 2026
  • Meer events
    • Awards_Day 2026
    • Staffing_Event 2026
    • Demo_Day
      • Programma
      • Plattegrond
      • Leveranciers
      • Locatie
      • FAQ
    • Tech Event 2025
      • Terugblik RTE25
  • Benchmark
    • RT25 (2026)
  • Leveranciers
    • Landscape
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
  • Career
    • Career Moves
    • Vacatures

© 2015 - 2026 | Recruitment Tech Network | Europalaan 500 3526 KS UTRECHT Nederland