• Recruitmenttech.nl home
  • E-mail update (nieuwsbrief)
  • Privacy
  • Cookies
  • Bekijk Mediakit 2026/2027
  • Contact
Recruitmenttech.nl
  • Home
  • ATS_Day
  • ATS Special
    • ATS Evaluatie Scan
    • ATS Webinar
  • AwardsSTEM T/M 15 OKT.
    • StemmenT/M 15 OKT.
    • Vakjury
    • Voorwaarden
    • Veelgestelde vragen (FAQ)
    • Over de Recruitment Tech Awards
    • Awards_Day 2026MELD JE AAN!
  • Meer events
    • Awards_Day 2026
    • Staffing_Event 2026
    • Demo_Day
      • Programma
      • Plattegrond
      • Leveranciers
      • Locatie
      • FAQ
    • Tech Event 2025
      • Terugblik RTE25
  • Benchmark
    • RT25 (2026)
  • Leveranciers
    • Landscape
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
  • Career
    • Career Moves
    • Vacatures
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Recruitmenttech.nl
  • Home
  • ATS_Day
  • ATS Special
    • ATS Evaluatie Scan
    • ATS Webinar
  • AwardsSTEM T/M 15 OKT.
    • StemmenT/M 15 OKT.
    • Vakjury
    • Voorwaarden
    • Veelgestelde vragen (FAQ)
    • Over de Recruitment Tech Awards
    • Awards_Day 2026MELD JE AAN!
  • Meer events
    • Awards_Day 2026
    • Staffing_Event 2026
    • Demo_Day
      • Programma
      • Plattegrond
      • Leveranciers
      • Locatie
      • FAQ
    • Tech Event 2025
      • Terugblik RTE25
  • Benchmark
    • RT25 (2026)
  • Leveranciers
    • Landscape
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
  • Career
    • Career Moves
    • Vacatures
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Recruitmenttech.nl
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Onderzoek wijst uit: Nederlandse leveranciers recruitmentsystemen klaar voor Google for Jobs

Onderzoek wijst uit: Nederlandse leveranciers recruitmentsystemen klaar voor Google for Jobs

4 oktober 2019
in Recruitmentsystemen
Leestijd:4 minuten leestijd
Tags: applicant tracking systemapplicant tracking systemsATSGoogle for Jobsrecruitmentsysteemrecruitmentsystemen
Deel op LinkedInDeel op FacebookDeel op TwitterDeel op WhatsappDeel via e-mail

Nederlandse leveranciers van recruitmentsystemen zijn klaar voor de komst van Google for Jobs en bereiden hun gebruikers er al op voor.

Onderzoek

De komst van Google for Jobs in ‘ons’ recruitmentlandschap lijkt niet meer lang op zich te laten wachten, nadat in maart werd aangekondigd dat hier al mee werd getest. Recruitmenttech.nl benaderde de ruim dertig Nederlandse leveranciers van recruitmentsystemen. Zij kregen onder meer vragen over de verwachtte impact van Google for Jobs, welke invloed het heeft op hun systeem, welke aanpassingen er gedaan moeten worden en hoe hun gebruikers hierop voorbereid worden. De resultaten bespreken we hieronder.

Impact van Google for Jobs voor werkgevers & intermediairs

De ondervraagde leveranciers verwachten dat Google for Jobs een grote impact gaat hebben voor werkgevers en intermediairs. Ruim tachtig procent schaalde de impact ervan op acht van tien. “Bijna overal waarmee Google zich bemoeit heeft grote gevolgen voor de betreffende sector”, laat één van de partijen weten. Hans Rook, Productowner bij Carerix, verwacht grote veranderingen. “Niet alleen de manier van zoeken naar vacatures wordt anders, maar ook de manier van vacatures schrijven.” Recruitee-CEO Perry van Oostdam verwacht marktconsolidatie. “Door direct op Google te plaatsten, kan een werkgever ‘bij de bron’ leads genereren en gerichter adverteren. Wij verwachten op de lange termijn een enorme margedaling voor job boards en als gevolg marktconsolidatie.”

Bij Yellow Yard verwachten ze bij monde van Sales consultant Manon Bouwen een flinke verschuiving in het wervingslandschap. “Naar verwachting gaat Google for Jobs Indeed van de troon stoten en zal daarmee het grootste wervingskanaal worden. Dat is voor iedereen die íets met vacatures doet belangrijk.” Wouter Weijens, eigenaar van Recruition, ziet kansen: “De markt wordt weer een stukje transparanter. Google for Jobs biedt voor intermediairs ook mogelijkheden, een bedreiging (transparantie) kan ook een kans zijn. Dat hangt van de dienstverlening af, alsmede persoonlijke relaties met opdrachtgevers en kandidaten.”

Impact van Google for Jobs op recruitmentsysteem

De impact van Google for Jobs op het eigen recruitmentsysteem van de leveranciers is echter klein: de meeste partijen zijn er reeds klaar voor. “De datavelden die Google belangrijk vindt, kunnen door onze klanten al worden ingericht”, zo laat Jeroen Sentel, Partner Emply Benelux, weten. Wouter Weijens (Recruition) sluit zich hier bij aan. “We helpen onze klanten door in de velden aan te geven waar Google for Jobs op let, op het moment dat zij een vacature plaatsen. Dit is in ons systeem verweven. Wij denken dat het onze klanten nog beter gaat helpen met de vindbaarheid van hun vacatures.”

Aanpassing systeem aan Google for Jobs

Dat de Nederlandse leveranciers klaar zijn voor Google for Jobs, blijkt wel uit de antwoorden op de vraag of het recruitmentsysteem al is aangepast voor Google for Jobs. Slechts één partij heeft geen aanpassingen gedaan, doordat zij naar eigen zeggen niet publiceren via dat systeem. De overige partijen zijn dus al Google for Jobs-ready. Anna Willems, Marketing Manager bij OTYS, zegt er het volgende over: “Google for Jobs in een recruitmentsysteem draait in de basis om de juiste mappingstructuur van datavelden zodat de data door Google geïndexeerd kan worden. In OTYS zijn de structuren aangemaakt waarmee zichtbaarheid in Google for Jobs tot stand kan komen én omdat OTYS zelf websites bouwt zijn hier geen omslachtige handelingen voor nodig”. Recruitee heeft een samenwerking met Google, waardoor de vacatures die live gaan automatisch worden geïndexeerd. Jeroen van Doorn, CIO van Jobtimiser, wijst op deze uitlegpagina van Google zelf.

Voorbereiding op Google for Jobs voor gebruikers

De leveranciers kunnen dan wel klaar zijn voor Google for Jobs, maar hoe zit het met de gebruikers? We vroegen de leveranciers of en hoe zij hun gebruikers voorbereiden op Google for Jobs. Twee leveranciers bereiden hun gebruikers niet voor. “Het gebruik wijst zichzelf”, zo meldt Jobtimiser. Ook Hireserve bereidt haar gebruikers niet voor. “In principe verandert Google for Jobs niets aan de werkwijze voor onze gebruikers. Goede teksten schrijven is belangrijk en daar verandert niets aan. Voor een hoge ranking zal Google haar eigen regels van toepassing laten zijn. De rol van het recruitmentsysteem is hierin klein, behalve het bieden van koppelingen naar jobposters of koppelingen met jobboards als Indeed en Facebook Jobs. Die bieden wij al”, legt directeur Leon Buijsman uit.

Onder de partijen die hun gebruikers wél voorbereiden, blijkt één-op-één klantcontact en het schrijven van blogs en artikelen de ideale manier om hun gebruikers te informeren over Google for Jobs.

Nederlandse leveranciers zijn er klaar voor

Uit de antwoorden op onze stellingen kunnen we concluderen dat vrijwel alle ondervraagde Nederlandse leveranciers klaar zijn voor Google for Jobs. Tegelijkertijd verwachten deze partijen ook dat het een flinke verschuiving in het wervingslandschap gaat veroorzaken. Hierop bereiden ze hun gebruikers voornamelijk voor door middel van één-op-één klantcontact en het schrijven van blogs en artikelen.

Recruitmenttech.nl benaderde de ruim dertig Nederlandse leveranciers van Recruitmenttech in juli en augustus 2019. Hiervan hebben er tien meegewerkt, de overige partijen hebben – ondanks enkele herinneringen – geen input geleverd. We willen graag de volgende leveranciers hartelijk bedanken voor hun medewerking: OTYS, Hireserve, Emply, Jobtimiser, Recruition, Carerix, Recruitee, Yellow Yard en de partijen die anoniem wilden blijven.    

🎯 Past jullie huidige ATS nog bij de organisatie?

ATS_Day is interessant als je wilt weten of er meer uit jullie recruitmentsysteem te halen valt.

✓ Evalueer jullie huidige ATS
✓ Ontdek nieuwe mogelijkheden rond AI en integraties
✓ Spreek experts en relevante ATS-leveranciers

11 november | Utrecht | Gratis 

Vorig artikel

Brockmeyer en Spielwork gaan partnership aan voor jobmarketing en visuele vacatures

Volgend artikel

8 voordelen van een recruitmentsysteem voor de kandidaat

Gerelateerde Artikelen

Recruitmentsystemen

Webinar: Zo selecteer je succesvol een ATS op 25 augustus

Door Recruitment Tech
11 augustus 2026
Nieuwe ATS Evaluatie Scan laat zien of je recruitmentsysteem nog voldoet
ATS_Day

Nieuwe ATS Evaluatie Scan laat zien of je recruitmentsysteem nog voldoet

Door Redactie
16 juli 2026
Waarom een ATS kiezen moeilijker is dan ooit
ATS_Day

Waarom een ATS kiezen moeilijker is dan ooit

Door Recruitment Tech
18 juni 2026

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

RECENTE ARTIKELEN

Recruitment Tech Monthly oktober 2026: recordaantal Awards-inzendingen en overnames bij Harver en HiBob

Recruitment Tech Monthly oktober 2026: recordaantal Awards-inzendingen en meerdere overnames

1 oktober 2026
Dit is de Voorselectie van de Recruitment Tech Awards 2026

Dit is de Voorselectie van de Recruitment Tech Awards 2026

1 oktober 2026
EU AI Act en recruitment: dit geldt sinds 2 augustus 2026 en dit pas vanaf 2027

EU AI Act en recruitment: dit geldt sinds 2 augustus 2026 en dit pas vanaf 2027

30 september 2026

MEEST GELEZEN AFGELOPEN 30 DAGEN

Belgisch recruitmentplatform Spott haalt 21 miljoen dollar op

Belgisch recruitmentplatform Spott haalt 21 miljoen dollar op

22 september 2026
Record: 35 inzendingen voor de Recruitment Tech Awards 2026, 29 tools en 6 cases

Record: 35 inzendingen voor de Recruitment Tech Awards 2026, 29 tools en 6 cases

25 september 2026
Inzending Awards: Van impressie tot hire: recruitment- en campagnerendement écht meetbaar (KPN)

Inzending Awards: Van impressie tot hire: recruitment- en campagnerendement écht meetbaar (KPN)

18 september 2026

VACATURES

Online Marketing & Campaign Specialist (Senior) bij MrWork in Rotterdam

Business Development Representative bij Beeple in België

Business Development Representative bij Selection Lab in Amsterdam

Bekijk alle vacatures | Plaats vacature

CAREER MOVES

Wesley Brits: Founding Account Executive bij Wintro

Rob Earles: Head of UK bij daidalo

Ellemiek Wintjes: Technical Product Manager bij Byner

Bekijk alle career moves | Plaats career move

Bekijk alle vacatures | Plaats jouw vacature

Volgend artikel
8 voordelen van een recruitmentsysteem voor de kandidaat

8 voordelen van een recruitmentsysteem voor de kandidaat

  • Recruitment Tech Awards 2026
  • Recruitment Tech Awards_Day 2026
  • Recruitment Tech Demo_Day 2027
  • Recruitment Tech ATS_Day 2026
  • Recruitment Tech Landscape
  • Recruitment Tech Magazine
  • Career Moves
  • Vacatures

Laatste artikelen

Recruitment Tech Monthly oktober 2026: recordaantal Awards-inzendingen en overnames bij Harver en HiBob

Recruitment Tech Monthly oktober 2026: recordaantal Awards-inzendingen en meerdere overnames

1 oktober 2026
Dit is de Voorselectie van de Recruitment Tech Awards 2026

Dit is de Voorselectie van de Recruitment Tech Awards 2026

1 oktober 2026
EU AI Act en recruitment: dit geldt sinds 2 augustus 2026 en dit pas vanaf 2027

EU AI Act en recruitment: dit geldt sinds 2 augustus 2026 en dit pas vanaf 2027

30 september 2026
10 trends uit de 35 inzendingen voor de Recruitment Tech Awards 2026

10 trends uit de 35 inzendingen voor de Recruitment Tech Awards 2026

29 september 2026
Drie recruiters evalueren hun ATS met een checklist in een informele kantoorsetting

Past jouw huidige ATS nog bij je organisatie? Zo ontdek je het

28 september 2026

Meest gelezen

Belgisch recruitmentplatform Spott haalt 21 miljoen dollar op

Belgisch recruitmentplatform Spott haalt 21 miljoen dollar op

22 september 2026
Record: 35 inzendingen voor de Recruitment Tech Awards 2026, 29 tools en 6 cases

Record: 35 inzendingen voor de Recruitment Tech Awards 2026, 29 tools en 6 cases

25 september 2026
Inzending Awards: Van impressie tot hire: recruitment- en campagnerendement écht meetbaar (KPN)

Inzending Awards: Van impressie tot hire: recruitment- en campagnerendement écht meetbaar (KPN)

18 september 2026
Dit is de Voorselectie van de Recruitment Tech Awards 2026

Dit is de Voorselectie van de Recruitment Tech Awards 2026

1 oktober 2026
Inzending Awards: Tess is nooit vrij. Haar recruitmentcollega’s zijn daar blij mee! (Topaz)

Inzending Awards: Tess is nooit vrij. Haar recruitmentcollega’s zijn daar blij mee! (Topaz)

21 september 2026

© 2015 - 2026 | Recruitment Tech Network | Europalaan 500 3526 KS UTRECHT Nederland

Spreker

Klik hier voor meer informatie over Demo_Day en om je aan te melden
00
dagen
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024. Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024. Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
00
uren
00
minuten
00
seconden

Meld je vandaag nog aan voor het Recruitment Tech Event 2024.
 
Let op, het event is voor 96% uitverkocht

Ontdek 7 november de recruitmenttechnologie van 2025 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting (verlengd!)

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je aan voor het Recruitment Tech Event 2025 met early bird korting
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Profiteer van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025 t/m 18 september a.s.

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Profiteer van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025 t/m 18 september
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Profiteer t/m 18 september van 3=2-actie Recruitment Tech Event 2025
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Meld je snel nog aan voor RTE25: Na 16 oktober stijgt ticketprijs met € 100,-

Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀

Info + aanmelden >
00
dagen
00
uren
00
minuten
Let op: Na 16 oktober stijgt RTE25 ticketprijs met € 100,-
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
00
dagen
00
uren
00
minuten
Meld je snel aan: Na 16 oktober stijgt RTE25-ticket met € 100,-
Ontdek 6 november de recruitmenttechnologie & AI van 2026 en verder 🚀
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Hoe scoort jouw organisatie op gebied van recruitmenttechnologie?
Doe mee met de Benchmark 2026, beoordeel je leveranciers en ontvang jouw rapport in 48 uur
Doe nu mee >
Hoe scoor jij op het gebied van recruitmenttechnologie?
Doe t/m 16 januari mee met de Benchmark 2026, beoordeel je leveranciers en ontvang jouw rapport in 48 uur
00
dagen
00
uren
00
minuten
Hoe scoort jouw organisatie op gebied van recruitmenttechnologie?
Doe mee met de Benchmark 2026, beoordeel je leveranciers en ontvang jouw rapport in 48 uur
Doe direct mee >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 5 februari van maar liefst 62% korting op een All Access ticket!
Info + aanmelden >

Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!

Profiteer t/m 5 februari van maar liefst 62% korting op een All Access ticket!
00
dagen
00
uren
00
minuten
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 5 februari van maar liefst 62% korting op een All Access ticket!
Info + aanmelden >
00
uren
00
minuten
00
seconden
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!

Profiteer t/m 12 maart van de 4=3-actie. Krijg All Access voor jouw hele team!

Info + aanmelden >
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 12 maart van de 4=3-actie en krijg All Access met jouw team!
00
dagen
00
uren
00
minuten
Ontdek én probeer 21 mei de nieuwste recruitmenttools tijdens 10e Demo_Day!
Profiteer t/m 12 maart van de 4=3-actie en krijg All Access met jouw team!
Info + aanmelden >

Security Verification

For security purposes, please solve this simple puzzle to verify you are human before sending an OTP.

Puzzle Question =
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • ATS_Day
  • ATS Special
    • ATS Evaluatie Scan
    • ATS Webinar
  • Awards
    • Stemmen
    • Vakjury
    • Voorwaarden
    • Veelgestelde vragen (FAQ)
    • Over de Recruitment Tech Awards
    • Awards_Day 2026
  • Meer events
    • Awards_Day 2026
    • Staffing_Event 2026
    • Demo_Day
      • Programma
      • Plattegrond
      • Leveranciers
      • Locatie
      • FAQ
    • Tech Event 2025
      • Terugblik RTE25
  • Benchmark
    • RT25 (2026)
  • Leveranciers
    • Landscape
    • Leverancier wijzigen
    • Leverancier toevoegen
  • Agenda
    • Agenda item toevoegen
  • Career
    • Career Moves
    • Vacatures

© 2015 - 2026 | Recruitment Tech Network | Europalaan 500 3526 KS UTRECHT Nederland